Kurye Nedir ?

Ülkemizde Kargo ile Kurye arasında bir bağ bulunsada kelime anlam ve man itibari ile birdirinden farklıdır. Kurye nedir? sorusuna bu yazımızda detaylı olarak değineceğiz. Halk tabiri ile bilinen bir ürünün veya eşyada yada bir malzemenin taşıyıcısı anlamındadır. Türk dil kurumdaki kelime anlamı ise herhangi bir gönderiyi alıcıya teslim eden kişi olarak geçmektedir. Daha da genişletmek gerekirse Kurye gönderileri alıcılarına teslim eden insan ve kişi için kullanıldığı gibi herhangi bir araç içinde kullanılabilmektedir. Mesela düzenli olarak ticari bir hizmet gören araç gibi.

Kurye Ne İş Yapmaktadır?

Taşımacılık alanında yani Prestij kurye de olduğu gibi sektörümüzdeki yerinden bahsetmek gerekirse Kurye dağıtım ve gönderi alanında bir ürünün, belgenin evrakın sorunsuz bir şekilde gönderen kişiden alınıp alıcı kimselere teslim işini yapmaktır. Profesyonel kurye sisteminde teslim aldığı evrak veya ürünleri alıcısından aldıktan sonra en güvenli şekilde uygun ulaşım yollarını kullanarak en kısa sürede alıcısına güvenle teslim etmek birincil görevdir. Kurye işini yapan personel bulunduğu ve hizmet ağı dahilinde olan tüm bölgeleri yakından bilmeli, güzergahların araç yoğunluğu, trafiğin tıkalı olup olmadığı saatleri bilmelidir. Kurye nedir? sorusuna cevabımız yeterli olduğunu düşünmekle beraber kurye ne değildir sorusunun da cevabı şudur ki her istediğiniz ürünü gönderemeyeceğiniz ve yasal çerçevede gönderilmesinde sakınca bulunmayan kanunla belirlenmiş ürünleri sadece gönderebilirsiniz.

Kurye Araçlı Mıdır Araçsız Mıdır?

Ülkemizde Kuryenin her türlüsü mevcut olarak sektörde yer almaktadır. Araçlı kurye, Motorlu kurye ve yay kurye üçlüsü en bilindik olanlarıdır. tabiki bu alanlarda kendi içinde farklı kategorilere ayrılırlar. Acil kurye, Express kurye, Vip kurye gibi alt birimleride bulunmaktadır. Amaç tüm bu hizmetlerin sonucunda gönderiyi muhakkak doğru kişiye doğru zamanda ulaştırmaktan geçmektedir. Önce iş güvenliği esas alınıp sonrasında firma altyapısının elverdiği ölçüde mümkünse otomasyon sistemine bağlı kalarak bir düzen oluşturulmalıdır. Firma içindeki birimler ile dış sahada görev alan Kurye personeli arasıdaki bağ iyi bir şekilde kurulmalıdır. İstanbul Kurye bakımından oldukça zengin çeşitliliğe sahip bir ildir. İrili ufaklı bir çok firma sektördeki yerini çoktan almıştır. Ancak hâla 2017 yılına geldiğimiz şu dönemde tamamen üst düzey kalitenin yakalandığını söylemek mümkün değildir.

Kurye Nedir Hakkında Görüş ve Yorumlar

Makalemizde sizlere Kurye Nedir ? sorusunu cevaplamaya çalıştık yinede yazımız Kurye Nedir ? ile ilgili soru görüş ve önerileriniz olursa mutlaka aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz. Hizmetler bölümümüzde verdiğimiz her işlem hakkında detaylar paylaşılmış olup sizin de alıcısına ulaşması gereken bir ürün veya evrakınız, koliniz, eşyanız varsa hemen bizlerle iletişim sayfamızdan irtibat kurabilirsiniz. İstanbul içinde her ilçede faaliyet yürüten ekiplerimiz en uzak mesafeyi tecrübesi ve birikimi ile en kısa hale getirmektedir. Firma olarak vizyonumuz kaliteyi sizlere en uygun fiyatlarla ayağınıza getirmektir.