Kurye Şirketi Kurmak

Kurye hizmetleri için girişimci sayısı günden güne artmaktadır. Kurye şirketi kurmak günümüzde kârlı bir yatırım mıdır? Neden bu sektör ilgi görmektedir ile ilgili sizlere kısa paylaşımlarda bulunacağız. Bildiğini üzere ülkemizde özel kurye firmalarının sayısı son yıllarda artmış ve neredeyse limite ulaşmıştır diyebiliriz. Neden bu kadar fazla Kurye şirketi kurmak ve sektörde yer almak isteyen sayısının arttığı ise sektörün kazanç getirisi diyebiliriz. Ancak her Kurye firması bu amaçla kurulsada hiç de bu kadar kolay olduğu söylenemez. Bir çok şirketi açıldıktan kısa süre sonrada kapanmak zorunda kalmaktadır. Bununda neden sebepleri bellidir.

Kurye Şirketleri Kurulduktan Sonraki Hatalar Nelerdir?

Bir kaç adet motor alıp ve kurye personeli işe alıp bu sektörde uzun süre kalıcı olmak gerçekten kolay değildir. Firma kurulurken bir çok detaya dikkat etmek sağlam bir alt yapıya kavuşmak, otomasyon özelliğini firmaya entegre etmek, Kurye takip sistemini oturtmak ve uygulamak son derece önemlidir. Müşteri memnuniyeti herkesin hedefi olacağı gibi müşteri mağduriyeti yaratmamak da hedef olmalıdır. Ancak ciddi bir yatırım gücü isteyen kurumsal firma alt yapısına kavuşmak kısa vadede de kolay değildir. Bir çok firma önce bölgesel olarak küçülmekte ve sonrasında da kapanışını vermektedir. Kurye Şirketi Kurmak için gerekli yasal izinler alınması zor ve zahmetli değildir ancak hizmet kalitesini artırmak ve sorunsuz hizmet hiç de kolay değildir.

Kurye Şirketi Kurmak için Neler Yapılmalıdır?

Motorlu Kurye hizmetleri için Ulaştırma bakanlığı gerekli evrak ve prosedürleri rakip etmeniz ve yükümlülükleri yerine getrimeniz gerekmektedir. P1 yetki belgesi bu hizmetin verilebilmesi için gerekli belgedir ve bu belgeye sahip olamayanların Kurye hizmeti vermesi yasaktır. Tabi sadece bu belgelerde yeterli değildir. Vergi dairesine kaydınız yapılması satış firması ve şirket açılışlarınızında olması gerekmektedir. Sizlere bu sayfamızdan verdiğimiz bilgler dışında ilgili belgeyi ve izni veren devlet kurumları mevzuatlarınız inceleyebilirsiniz. Kurye Şirketi Kurmak için sektörün içinden gelenlerin her ne kadar iş tecrübesi olsada şirket yönetimi bilgi ve becerisi uzun bir ödülü bir şirket hayatı için önemlidir.

 

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir