Kurye Ne Taşır ?

Birçoğunuz belki anlam kargaşası yaşadığınız kargo ile kurye arasıdaki taşımanın ne farkı olduğu merak etmişsinizdir. Kurye Ne Taşır ? sorusuna kısaca değinip sizlere aralarındaki en belirgin farkı belirteceğiz. Kurye ile bir çok gönderinizi sahiplerine iletebilirsiniz. Bunlar en çok evrak gönderimi, fatura irsaliye gönderimi, acil resmi evrak gönderimi, ilaç gönderimi, koli gönderimi, kişiye özel hediye gönderimi gibi en çok tercih edilen gönderilerdir. Çok yoğun bir gönderimi olmasa da yemek gönderimi de kimi müşterilerin tercihidir. Kurye tercihinde en öne çıkan ise şirketlerin resmi evraklarını bu yollar gönderimini tercih etmesidir. İhale evrakları ve resmi bazı yazışmalarda kurye ile gönderilmektedir.

Kurye ile Kargo Arasında ne fark vardır?

Ortak yönleri çok olan bu iki taşıma ve teslimat yönteminde en belirgin fark zaman/saat farkıdır. Kargoda bir ürünün teslimatı için sizlere saat verilmesi çok kolay ve mümkün değildir. Bazı kargo firmaları aynı gün içerisinde anlaşmalı şirketleri üzerinden teslimat yapsada çoğu kargoda bu süre maksimum 3 iş günü içerisinde teslimat gerçekleşmektedir. Kurye de ise bu tamamen farklıdır. İşleliş genelde saatlik olarak işler. Ayrıca gönderilecek ürünü kurye firması adresinizden kendi personelleri almakta olup size bu süreçte belirli bir saat içinde aynı gün teslim edeceğini beyan etmektedir. İstanbul da kurye hizmetleri genelde motorlu olarak verilsede yaya veya arabalı kurye de kullanılmaktadır. İkisi arasında bir diğer net farkda fiyatlar konusundadır. Kargoya göre kuryenin ücreti biraz daha yüksektir.

Yazımızda sizlere Kurye Ne Taşır ?sorusuna cevap vermeye çalıştık. Yazımızla ilgili soru görüş ve önerilerinizi bizlerle aşağıdaki bölümden hemen şimdi paylaşabilirsiniz. Prestij kurye İstanbul Kurye firmaları arasında ayrıcalıklı bir yere sahip olup tecrübesi, hizmet kalitesi yönünden farklı bir konumdadır.